اخبار دانشگاه
آقای دکتر پرویز احدی با حکم جناب آقای دکتر میرزاده به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر منصوب شدند
خبرها  تاريخ: 11 بهمن 1394   بازديدها: 1 386

 

معارفه1

*************************

معارفه2

*************************

معارفه

*************************

معارفه6

*************************

معارفه7

*************************

معارفه3

*************************

معارفه4

*************************

معارفه20

*************************

معارفه5

*************************

معارفه8

*************************

معارفه9

*************************

معارفه11

*************************

معارفه12

*************************

معارفه26

*************************

معارفه13

*************************

معارفه14

*************************

دکتر سید جواد انگجی در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر با اشاره به اینکه فلسفه تاسیس این دانشگاه از ابتدا برحسب نیازهای کشور بود گفت: ابزار قدرت در جهان امروزی علم است و هرکشوری که منابع علمی قدرتمندی را داراست کشور پیشرفته به حساب می آید. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مقام معظم رهبری (حفظه الله ) نگران کاهش سرعت رشد علمی در کشور هستند افزود : مسئولین کشور و در راس آن مقام معظم رهبری (حفظه الله) در تمامی مراسماتی که با دانشگاهیان دارند به توسعه و رشد علم تاکید می کنند.

وی خاطر نشان ساخت: در سال 61 وقتی این دانشگاه تاسیس شد مهر تایید امام خمینی (ره) باعث شد دهان مخالفین بسته شود تا این دانشگاه با قدرت کار خود را آغاز نماید. 

دکترانگجی با بیان اینکه 30 درصد بار تحصیلات تکمیلی در کشور بردوش دانشگاه آزاد است گفت: امروزه ما متوجه می شویم که اگر این دانشگاه تاسیس نمی شد چه سرنوشتی به سراغمان می آمد.

وی ادامه داد: در طول دوران تاسیس این دانشگاه در حال رشد کمی و کیقی بوده است و در دو سال اخیر با حضور دکترمیرزاده بحث های کیفی پیشرفت خوبی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی عمده مراحل بحث اقتصاد مقاومتی را در دانشگاه ها دانست و افزود: اگر می خواهیم بهره وری را زیاد کنیم باید فرمول این کار را از دانشگاهها به ادارات ابلاغ نماییم.

وی با بیان اینکه دانشگاهها باید جوابگوی حداقل نیازهای منطقه باشند خاطر نشان کرد: ما نمی خواهیم دانشگاهی داشته باشیم که صرفا به مسائل آموزشی بپردازد، دانشگاههای ما باید در تمامی حوزه ها پیشرو و صاحب نظر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمود شربیانی نیز  در این مراسم  با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام گفت: اگر ما امروز به عظمت علم پی بردیم پیامبر اکرم (ص) در 1400 سال پیش به این مسئله پی برده بودند.

امام جمعه عجب شیر خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی یکی از مسائل مهم در دانشگاههاست و باید در اولویت اول برنامه های دانشگاه باشد و با یک دید باز به آن نگاه شود .

وی استانداردسازی در تعلیم و تربیت را مهم خواند و افزود: همه باید برای رسیدن به استاندارد‌های علمی تلاش کنیم تا نیرویی که تحویل جامعه داده می‌شود، دارای سواد علمی بالا باشد و بتواند این علم را به دیگری انتقال داده و در عمل نیز به کار بندد.

شربیانی با اشاره به شناخت دیرینه خود از دکتر احدی گفت: ایشان فردی پایبند به اصول و عقاید اسلامی هستند و من به نوبه خود این انتصاب را به مردم شریف عجب شیر تبریک عرض می نمایم.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم دکتر احدی با همکاری هیات علمی و کارکنان این واحد دانشگاهی بتواند روزی نام شهرستان عجب شیر را در استان و کشور مطرح نماید.

ابراهیم طاهری همچنین در این مراسم خواستار تعامل سازنده دانشگاه آزاد با ادارات شهرستان شد و افزود: تعامل سازنده‌ای دانشگاه آزاد اسلامی با مسئولان شهرستان می تواند فعل همدلی و همزبانی را صرف کند و باعث ترقی این مجموعه گردد.

فرماندار عجب شیر اظهار داشت : چنانچه دولت و ملت همدل و همزبان باشند، این همدلی می‌تواند باعث سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی گردد و امیدوارم  با تعامل خوبی که بین دانشگاه و سایر مسئولان خواهد بود دانشگاه آزاد اسلامی بتواند گام های موثری را در پیشرفت حوزه‌های علمی و فرهنگی بردارد.

وی تصریح کرد :امروزه نقش دانشگاهها در غالب كشورهاي جهان متحول شده و رسالت دانشگاه به تربيت نيروي انساني ماهر و متخصص محدود نمي‌شود بلكه دانشگاهها و مؤسسه‌هاي تحقيقاتي در واقع اميد جوامع تلقي مي‌شوند و مهمترين و سازنده‌ترين نقش را در تحول و پيشرفت جوامع و حل مشكلات ايفا مي‌ کنند.

در ادامه دکتر پرویز احدی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر به حضار گرامی در راستای تبیین حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی به تعریف قدرت و مولفه های آن از نقطه نظر تئوری های روابط بین الملل و علوم سیاسی پرداخته و ضمن اشاره به دو بعد تاثیر و توانایی آن از نقطه نظر رئالیست ها و نئورئالیست ها به نقش سازنده (constitutive) آن از دیدگاه پسا ساختارگرایان اشاره و به سیر تحول و کاربست قدرت از قدرت سخت به قدرت نرم و در نهایت قدرت هوشمند اشاره نموده اند. وی افزودند دولتها در سیستم بین المللی در راستای برون رفت از بحرانها و فشار سیستمیک بین الملل و تاثیر متقابل ساختار و کارگزار و قوام بخشی آنها به یکدیگر استراتژیها و استراتژی های کلانی را در راستای پاسخ به مشکلات و چالشهای بین المللی و درونی اتخاذ می نمایند که استراتژی توسعه پایدار و استراتژی قدرت هوشمند در بعد سیاست خارجی در قالب دیپلماسی هوشمند که نمود آن در موضوع توافق هسته ای در قالب رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری مشاهده نمود در بعد داخلی هر سازمان و موسسه ای با عنایت به فلسفه وجودی و ماموریت خود در راستای پاسخ به نیازهای داخلی کشور و ارائه راه حل برای حل مشکلات و ارتقاء قدرت نرم دولتها بویژه دولت جمهوری اسلامی ایران براساس ساختار تاسیسی خود اقدام به استراتژیهایی می نمایند که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه برنامه ریز در این راستا به تولید هنجار و اندیشه در سطح علمی می پردازد. با قبول مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی توسط مدیر هوشمند جناب آقای دکتر میر زاده، آن بزرگوار با کاربست قدرت هوشمند یعنی ترکیب قدرت نرم و سخت در چارچوب توسعه تحصیلات تکمیلی و ایجاد شرکت های دانش بنیان در ارتقا منزلت علمی کشور در سطح داخلی و قدرت منطقه ای در سطح بین المللی جمهوری اسلامی ایران عنایت ویژه مبذول نموده اند. در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر نیز از آن جا که عجب شیر شهر نخبه پرور و فرهنگ دوست بوده و از منزلت ژئوپلتیک، ژئواکونومیک، ژئوکالچر و ژئواستراتژیک برخوردار است با افزایش توانمندی و توسعه علمی خود، همچنین توسعه و تقویت ارتباط و تعامل با مسئولین، شهروندان و دست اندرکاران سیاسی شهرستان، انشاءالله در آینده نه چندان دور به قطب علمی منطقه با عنایت به منزلت و موقعیت استراتژیکی خود تبدیل خواهد شد.

در پایان این مراسم  دکتر پرویز احدی بعنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر معرفی شد.

دکتر پرویز احدی  دارای مدرک دکترای علوم سیاسی و روابط بین الملل از دانشگاه تهران و پیش از این در سمتهای مختلفی مشغول خدمت بوده و از مدیران فعال و اساتید بارز علوم سیاسی استان آذربایجان شرقی می باشد که دارای مرتبه علمی استادیار پایه دوازده است.

ایشان در طول خدمت اجرایی خود دارای مسئولیت هایی بوده است که به اختصار اشاره می کنیم:

۱- مسئول سنجش و نظارت دانشگاه آزاد اسلامی شمال غرب کشور.

۲- عضو شورای تخصصی علوم سیاسی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کشور

۳-  رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندواب به مدت ۵ سال

۴- رییس دانشگاه علمی کاربردی میاندوآب به مدت یک و نیم سال

۵- معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به مدت ۱ سال

۶- معاون پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان غربی به مدت یک و نیم سال

۷: استاد دوره های دکتری روابط بین الملل و علوم سیاسی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی

۸- مدیر گروه رشته علوم سیاسی و مدیر گروه رشته حقوق بین الملل و روابط بین الملل

ایشان همچنین مولف چند جلد کتاب در موضوعات مدیریت بحران ها ی داخلی و بین المللی بوده و دارنده مقالات علمی و پژوهشی داخلی و خارجی در حوزه علوم سیاسی و حقوق بین الملل می باشد.

آرشیو